Porsche Inter Auto Slovakia, spol s.r.o.

Obsah, ktorý ľudí baví

Zn.: petrolheads + emobility fans

#socialmedia  #facebookad  #branding  #content  #newsletter

Pre značku Porsche Inter Auto Slovakia, s.r.o. sme vytvorili koncept online obsahovej stratégie, ktorý zastrešil komplexnú komunikáciu na sociálnych sieťach Facebook, Instagram a LinkedIn. Okrem súvislej starostlivosti o social media profily, sme vytvárali fotoobsah v teréne a zároveň tvorili a obsluhovali odosielanie newslettrov.

Spoločnosť Porsche Inter Auto Slovakia, s.r.o. je dcérskou spoločnosťou rakúskej spoločnosti Porsche Holding so sídlom v Salzburgu. Na slovenskom trhu začala spoločnosť pôsobiť už v roku 1992 a je tvorená piatimi prevádzkami. Tri sú priamo v Bratislave, jedna v Nových Zámkoch a v Nitre. 

Ukážte mi viac

Stratégia komunikácie na sociálnych sieťach

Na začiatku spolupráce pred nami stála výzva. Ako odkomunikovať sedem rôznych automobilových značiek, jednu značku predajcu a autoservisy s pokrytím na Západnom Slovensku?

Po počiatočnej analýze vtedajšieho aktuálneho stavu, sa nastavenie komunikácie na sociálnych sieťach a jej aktívne spravovanie nieslo vo vyváženom multibrandovom duchu.

Naša vysoká časová flexibilita dokázala odkomunikovať tie najhorúcejšie automobilové novinky extra rýchlo. Zároveň sme vytvorili stabilnú štruktúru príspevkov na propagáciu servisných služieb a predaja automobilov či príslušenstva.

Navyše, vhodne sme zladili komunikáciu automobilov so spaľovacím motorom pre klasických petrolheads a úspešne nasadli na vlnu elektromobility. 

Social media stratégia pre vašu značku

Spojenie na online platformách, rozdiely v cielení

Každá značka automobilov, ktorá je dostupná v sieti Porsche Inter Auto Slovakia, s.r.o, má jasne zadefinovaný rukopis a dizajn manuál. Rovnako to platí aj pre cieľové skupiny zákazníkov a fanúšikov, ktoré sa od seba veľmi líšia.

Pri tvorbe obsahu sme vždy mysleli na sociodemografické rozdiely prijímateľov reklamy a obsahu. Pristúpili sme k vhodnému filtrovaniu informácií, aby bola komunikácia konzistentná a pravidelná, ale nie obťažujúca.

Interakcie a community management

Pre značku Porsche Inter Auto Slovakia, s.r.o., sme zastrešovali i community management služby. Mali sme na starosti permanentnú komunikáciu značky s fanúšikmi na sociálnych sieťach a zvyšovali ich zákaznícku spokojnosť a lojalitu. Komunikáciu v súkromných správach s fanúšikmi sme mali spoločnú s klientom.

Na sociálnych sieťach klienta sme nikdy nezaznamenali výrazný hate alebo šírenie hoaxov. Pozitívny sentiment bol stabilný a fanúšikovia sa pod našimi príspevkami dokázali rozumne porozprávať. Ak sme vstúpili do debaty, náš jazyk bol rozvážny, príjemný a poskytoval riešenia. 

Potrebujete aktívnu zákaznícku podporu?

Čo stojí za úspechom dlhoročnej spolupráce?

Kontinuálna a pravidelná príprava obsahu.

Striedali sme formy a obsah príspevkov, aby sme zabezpečili čo najlepšie interakcie alebo prekliky na web.

Úprimná, jasná a transparentná komunikácia s klientom.

Každého klienta vnímame ako partnera a sme presvedčení, že dobré vzťahy produkujú dobré nápady. S klientom sme mali nastavený perfektný proces odosielania a schvaľovania obsahu.

Hlas, tvár a nálada značky.

Našli sme pravý tone of voice, ktorý je vhodný pre Porsche Inter Auto Slovakia, s.r.o. Ale zároveň berie ohľad na rozdiely medzi značkami. Prispôsobili sme sa každej bez toho, aby trpel brandový záujem samotného Porsche Inter Auto Slovakia, s.r.o.

Monitorovanie dát, štatistík, trendov a konkurencie

Využívali sme najvhodnejšie časy a dni na publikáciu obsahu, aby sme boli stále na tepe doby.

Premyslená stratégia propagácie obsahu.

Pracovali sme s množstvom cieľových publík a look alike publík, ktoré sme vhodne striedali. S klientom sme počas spolupráce uvážene a postupne navyšovali rozpočet na propagáciu, čím sme zabezpečili rapídne nárasty naprieč interakciami, zdieľaním obsahu, ukladaním obsahu  a prijímaním správ.

Aké sú výsledky?

Spolupracujeme viac ako tri roky a úspešne pokračuje ďalej. Za ten čas sme sa zúčastnili eventov a priniesli fotoobsah a spoluprácu sme rozšírili o prípravu a odosielanie newsletrov na zákazníkov Porsche Inter Auto Slovakia, s.r.o. Z dlhodobého hľadiska stojí za úspechom spolupráce predovšetkým premyslené, postupné a kontinuálne napredovanie, vhodné zvyšovanie rozpočtu na propagáciu a plnenie cieľov o stabilite a flexibilite.


Poďme sa pozrieť na dáta

Sme 100 % digitálna agentúra, a preto svoju prácu neustále opierame o dáta. Vyhodnocovanie výsledkov našej snahy považujeme za rovnako dôležité, ako prípravu obsahu. Každý klient od nás dostane report v takom periodiku, na ktorom sa dohodneme. Takto sa darilo Porsche Inter Auto Slovakia, s.r.o.

125 %

nárast fanúšikov na Facebooku

0,04 €

priemerná cena za interakciu na Facebooku aj Instagrame

157 %

nárast followerov na Instagrame

Takmer

300 000

dosah príspevkov na unikátnych používateľov na Facebooku

Takmer

250 000

dosah príspevkov na unikátnych používateľov na Instagrame

Viac ako

3 200

kliknutí na príspevok na Facebooku

Viac ako

470

kliknutí na príspevok na Instagrame